Kantoni Coucouron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coucouron
Canton de Coucouron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Coucouron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,52 km2
Popullsia 2.165 banorë 2006
Dendësia 12,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 708
Kantoni Coucouron – harta_foto

Kantoni Coucouron (frëngjisht: Canton de Coucouron) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coucouron. Ka sipërfaqe 171.52km2 dhe popullsi 2165 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coucouron aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]