Kantoni Blois-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Blois-2
Canton de Blois-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Blois
Kryeqëndra Blois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.098 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4102

Kantoni Blois-2 (frëngjisht: Canton de Blois-2) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8098 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Blois-2 aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]