Kantoni Morée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morée
Canton de Morée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Vendôme
Kryeqëndra Morée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,53 km2
Popullsia 7.900 banorë 1999
Dendësia 31,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4114

Kantoni Morée (frëngjisht: Canton de Morée) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morée. Ka sipërfaqe 249.53km2 dhe popullsi 7900 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morée aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Bernard Pillefer

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]