Kantoni Montoire-sur-le-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montoire-sur-le-Loir
Canton de Montoire-sur-le-Loir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Vendôme
Kryeqëndra Montoire-sur-le-Loir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 234,69 km2
Popullsia 8.819 banorë 1999
Dendësia 37,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4112

Kantoni Montoire-sur-le-Loir (frëngjisht: Canton de Montoire-sur-le-Loir) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montoire-sur-le-Loir. Ka sipërfaqe 234.69km2 dhe popullsi 8819 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montoire-sur-le-Loir aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]