Kantoni Lamotte-Beuvron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lamotte-Beuvron
Canton de Lamotte-Beuvron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Romorantin-Lanthenay
Kryeqëndra Lamotte-Beuvron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 387,73 km2
Popullsia 10.025 banorë 1999
Dendësia 25,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4107

Kantoni Lamotte-Beuvron (frëngjisht: Canton de Lamotte-Beuvron) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lamotte-Beuvron. Ka sipërfaqe 387.73km2 dhe popullsi 10025 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lamotte-Beuvron aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]