Kantoni Romorantin-Lanthenay-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Romorantin-Lanthenay-Nord
Canton de Romorantin-Lanthenay-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Romorantin-Lanthenay
Kryeqëndra Romorantin-Lanthenay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.469 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4117

Kantoni Romorantin-Lanthenay-Nord (frëngjisht: Canton de Romorantin-Lanthenay-Nord) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Romorantin-Lanthenay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12469 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Romorantin-Lanthenay-Nord aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]