Kantoni Blois-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Blois-3
Canton de Blois-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Blois
Kryeqëndra Blois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.708 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4125

Kantoni Blois-3 (frëngjisht: Canton de Blois-3) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14708 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Blois-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]