Kantoni Ouzouer-le-Marché

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ouzouer-le-Marché
Canton d'Ouzouer-le-Marché
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Blois
Kryeqëndra Ouzouer-le-Marché
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 270,68 km2
Popullsia 4.512 banorë 1999
Dendësia 16,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4116

Kantoni Ouzouer-le-Marché (frëngjisht: Canton d'Ouzouer-le-Marché) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ouzouer-le-Marché. Ka sipërfaqe 270.68km2 dhe popullsi 4512 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ouzouer-le-Marché aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]