Kantoni Vendôme-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vendôme-1
Canton de Vendôme-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Vendôme
Kryeqëndra Vendôme
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.395 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4124

Kantoni Vendôme-1 (frëngjisht: Canton de Vendôme-1) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vendôme. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13395 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vendôme-1 aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Catherine Lockart

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]