Kantoni Neung-sur-Beuvron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neung-sur-Beuvron
Canton de Neung-sur-Beuvron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Romorantin-Lanthenay
Kryeqëndra Neung-sur-Beuvron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 275,78 km2
Popullsia 5.273 banorë 1999
Dendësia 19,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4115

Kantoni Neung-sur-Beuvron (frëngjisht: Canton de Neung-sur-Beuvron) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neung-sur-Beuvron. Ka sipërfaqe 275.78km2 dhe popullsi 5273 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neung-sur-Beuvron aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]