Kantoni Bordères-Louron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bordères-Louron
Canton de Bordères-Louron
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Bordères-Louron
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°24′58″V 42°48′58″L / 0.4161°V 42.8161°L / 0.4161; 42.8161 (Kantoni Bordères-Louron)Koordinatat: 0°24′58″V 42°48′58″L / 0.4161°V 42.8161°L / 0.4161; 42.8161 (Kantoni Bordères-Louron)
Lartësia 753 3129 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 163,45 km2
Popullsia 1.260 banorë 2009
Dendësia 7,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6506

Kantoni Bordères-Louron (frëngjisht: Canton de Bordères-Louron) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bordères-Louron. Ka sipërfaqe 163.45km2 dhe popullsi 1260 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bordères-Louron aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Pélieu (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]