Kantoni Arreau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arreau
Arreau
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Arreau
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°21′32″V 42°54′19″L / 0.358888889°V 42.90527778°L / 0.358888889; 42.90527778 (Kantoni Arreau)Koordinatat: 0°21′32″V 42°54′19″L / 0.358888889°V 42.90527778°L / 0.358888889; 42.90527778 (Kantoni Arreau)
Lartësia 630 2831 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 202,17 km2
Popullsia 3.417 banorë 2009
Dendësia 16,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6502

Kantoni Arreau (frëngjisht: Canton d'Arreau) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arreau. Ka sipërfaqe 202.17km2 dhe popullsi 3417 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arreau aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Louis Anglade

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]