Kantoni Bagnères-de-Bigorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bagnères-de-Bigorre
Canton de Bagnères-de-Bigorre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Bagnères-de-Bigorre
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 237,41 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6504

Kantoni Bagnères-de-Bigorre (frëngjisht: Canton de Bagnères-de-Bigorre) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnères-de-Bigorre. Ka sipërfaqe 237.41km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bagnères-de-Bigorre aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Rolland Castells

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]