Kantoni Saint-Pé-de-Bigorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Pé-de-Bigorre
Canton de Saint-Pé-de-Bigorre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Argelès-Gazost
Kryeqëndra Saint-Pé-de-Bigorre
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 58,81 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6520

Kantoni Saint-Pé-de-Bigorre (frëngjisht: Canton de Saint-Pé-de-Bigorre) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Pé-de-Bigorre. Ka sipërfaqe 58.81km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Pé-de-Bigorre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Beaucoueste

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]