Kantoni Saint-Laurent-de-Neste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Laurent-de-Neste
Saint-Laurent-de-Neste
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Saint-Laurent-de-Neste
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°29′10″V 43°02′45″L / 0.486046°V 43.045809°L / 0.486046; 43.045809 (Kantoni Saint-Laurent-de-Neste)Koordinatat: 0°29′10″V 43°02′45″L / 0.486046°V 43.045809°L / 0.486046; 43.045809 (Kantoni Saint-Laurent-de-Neste)
Lartësia 415 1853 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 132,9 km2
Popullsia 4.231 banorë 2009
Dendësia 31,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6519

Kantoni Saint-Laurent-de-Neste (frëngjisht: Canton de Saint-Laurent-de-Neste) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Laurent-de-Neste. Ka sipërfaqe 132.9km2 dhe popullsi 4231 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Laurent-de-Neste aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]