Kantoni Luz-Saint-Sauveur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Luz-Saint-Sauveur
Luz-Saint-Sauveur
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Argelès-Gazost
Kryeqëndra Luz-Saint-Sauveur
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 44,82 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6513

Kantoni Luz-Saint-Sauveur (frëngjisht: Canton de Luz-Saint-Sauveur) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Luz-Saint-Sauveur. Ka sipërfaqe 44.82km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Luz-Saint-Sauveur aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Béhague

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]