Kantoni Bordères-sur-l'Échez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bordères-sur-l'Échez
Bordères-sur-l'Échez
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Tarbes
Kryeqëndra Bordères-sur-l'Échez
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 100,11 km2
Popullsia 11.765 banorë 1999
Dendësia 117,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6533

Kantoni Bordères-sur-l'Échez (frëngjisht: Canton de Bordères-sur-l'Échez) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bordères-sur-l'Échez. Ka sipërfaqe 100.11km2 dhe popullsi 11765 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bordères-sur-l'Échez aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Buron (PCF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]