Kantoni Argelès-Gazost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Argelès-Gazost
Argelès-Gazost
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Argelès-Gazost
Kryeqëndra Argelès-Gazost
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.661 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6501

Kantoni Argelès-Gazost (frëngjisht: Canton d'Argelès-Gazost) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Argelès-Gazost. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10661 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Argelès-Gazost aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Georges Azavant

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]