Kantoni Mauléon-Barousse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mauléon-Barousse
Mauléon-Barousse
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Mauléon-Barousse
Koordinatat 0°34′07″V 42°57′37″L / 0.568611111°V 42.96027778°L / 0.568611111; 42.96027778 (Kantoni Mauléon-Barousse)Koordinatat: 0°34′07″V 42°57′37″L / 0.568611111°V 42.96027778°L / 0.568611111; 42.96027778 (Kantoni Mauléon-Barousse)
Lartësia 435 2122 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 171,13 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6515

Kantoni Mauléon-Barousse (frëngjisht: Canton de Mauléon-Barousse) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mauléon-Barousse. Ka sipërfaqe 171.13km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mauléon-Barousse aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]