Kantoni Maubourguet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maubourguet
Maubourguet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Tarbes
Kryeqëndra Maubourguet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.944 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Maubourguet (frëngjisht: Canton de Maubourguet) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maubourguet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4944 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maubourguet aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]