Kantoni Vielle-Aure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vielle-Aure
Vielle-Aure
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kryeqëndra Vielle-Aure
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 298,08 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6526

Kantoni Vielle-Aure (frëngjisht: Canton de Vielle-Aure) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vielle-Aure. Ka sipërfaqe 298.08km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vielle-Aure aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]