Kantoni Rabastens-de-Bigorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rabastens-de-Bigorre
Rabastens-de-Bigorre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Tarbes
Kryeqëndra Rabastens-de-Bigorre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 129,27 km2
Popullsia 4.470 banorë 1999
Dendësia 34,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Rabastens-de-Bigorre (frëngjisht: Canton de Rabastens-de-Bigorre) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rabastens-de-Bigorre. Ka sipërfaqe 129.27km2 dhe popullsi 4470 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rabastens-de-Bigorre aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Roland Dubertrand

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]