Kantoni Châteauneuf-en-Thymerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauneuf-en-Thymerais
Canton de Châteauneuf-en-Thymerais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Dreux
Kryeqëndra Châteauneuf-en-Thymerais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 294,31 km2
Popullsia 9.194 banorë 1999
Dendësia 31,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2810

Kantoni Châteauneuf-en-Thymerais (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-en-Thymerais) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-en-Thymerais. Ka sipërfaqe 294.31km2 dhe popullsi 9194 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-en-Thymerais aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Gaboriau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]