Kantoni Cloyes-sur-le-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cloyes-sur-le-Loir
Canton de Cloyes-sur-le-Loir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Châteaudun
Kryeqëndra Cloyes-sur-le-Loir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 264,49 km2
Popullsia 9.284 banorë 1999
Dendësia 35,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2811

Kantoni Cloyes-sur-le-Loir (frëngjisht: Canton de Cloyes-sur-le-Loir) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cloyes-sur-le-Loir. Ka sipërfaqe 264.49km2 dhe popullsi 9284 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cloyes-sur-le-Loir aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]