Kantoni Dreux-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Dreux-Ouest
Canton de Dreux-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Dreux
Kryeqëndra Dreux
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2827

Kantoni Dreux-Ouest (frëngjisht: Canton de Dreux-Ouest) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dreux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Dreux-Ouest aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Jacques Lemare

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]