Kantoni Authon-du-Perche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Authon-du-Perche
Canton d'Authon-du-Perche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kryeqëndra Authon-du-Perche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,56 km2
Popullsia 5.690 banorë 1999
Dendësia 23,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2803

Kantoni Authon-du-Perche (frëngjisht: Canton d'Authon-du-Perche) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Authon-du-Perche. Ka sipërfaqe 240.56km2 dhe popullsi 5690 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Authon-du-Perche aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]