Kantoni Brezolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brezolles
Canton de Brezolles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Dreux
Kryeqëndra Brezolles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 254,84 km2
Popullsia 13.864 banorë 1999
Dendësia 54,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2805

Kantoni Brezolles (frëngjisht: Canton de Brezolles) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brezolles. Ka sipërfaqe 254.84km2 dhe popullsi 13864 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brezolles aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]