Kantoni Dreux-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dreux-Sud
Canton de Dreux-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Dreux
Kryeqëndra Dreux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.109 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2828

Kantoni Dreux-Sud (frëngjisht: Canton de Dreux-Sud) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dreux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21109 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dreux-Sud aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Daniel Frard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]