Kantoni Thiron-Gardais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thiron-Gardais
Canton de Thiron-Gardais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kryeqëndra Thiron-Gardais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,01 km2
Popullsia 4.960 banorë 1999
Dendësia 23,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2823

Kantoni Thiron-Gardais (frëngjisht: Canton de Thiron-Gardais) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thiron-Gardais. Ka sipërfaqe 211.01km2 dhe popullsi 4960 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thiron-Gardais aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Luc Lamirault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]