Jump to content

Kantoni Chartres-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chartres-Sud-Ouest
kanton

Kantoni Chartres-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Chartres-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chartres. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chartres-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Franck Masselus

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]