Kantoni Orgères-en-Beauce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orgères-en-Beauce
Canton d'Orgères-en-Beauce
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Arrondissement Châteaudun
Kryeqëndra Orgères-en-Beauce
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 317,81 km2
Popullsia 5.025 banorë 1999
Dendësia 15,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2821

Kantoni Orgères-en-Beauce (frëngjisht: Canton d'Orgères-en-Beauce) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orgères-en-Beauce. Ka sipërfaqe 317.81km2 dhe popullsi 5025 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orgères-en-Beauce aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Albéric de Montgolfier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]