Kantoni Conlie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Conlie
Canton de Conlie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Conlie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223,95 km2
Popullsia 10.780 banorë 2010
Dendësia 48,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7208

Kantoni Conlie (frëngjisht: Canton de Conlie) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conlie. Ka sipërfaqe 223.95km2 dhe popullsi 10780 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Conlie aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Joël Métenier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]