Kantoni Fresnay-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fresnay-sur-Sarthe
Canton de Fresnay-sur-Sarthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Fresnay-sur-Sarthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,18 km2
Popullsia 8.266 banorë 2010
Dendësia 42,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7212

Kantoni Fresnay-sur-Sarthe (frëngjisht: Canton de Fresnay-sur-Sarthe) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fresnay-sur-Sarthe. Ka sipërfaqe 193.18km2 dhe popullsi 8266 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fresnay-sur-Sarthe aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]