Kantoni Malicorne-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Malicorne-sur-Sarthe
Canton de Malicorne-sur-Sarthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement La Flèche
Kryeqëndra Malicorne-sur-Sarthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,61 km2
Popullsia 11.068 banorë 2010
Dendësia 51,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7217

Kantoni Malicorne-sur-Sarthe (frëngjisht: Canton de Malicorne-sur-Sarthe) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Malicorne-sur-Sarthe. Ka sipërfaqe 214.61km2 dhe popullsi 11068 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Malicorne-sur-Sarthe aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Chantal Albagli

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]