Kantoni Montmirail (Sarthe)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montmirail (Sarthe)
Canton de Montmirail
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Montmirail
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 152,3 km2
Popullsia 4.041 banorë 2010
Dendësia 26,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7225

Kantoni Montmirail (Sarthe) (frëngjisht: Canton de Montmirail (Sarthe)) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmirail. Ka sipërfaqe 152.3km2 dhe popullsi 4041 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmirail (Sarthe) aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]