Kantoni La Fresnaye-sur-Chédouet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Fresnaye-sur-Chédouet
Canton de La Fresnaye-sur-Chédouet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra La Fresnaye-sur-Chédouet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 145,79 km2
Popullsia 3.935 banorë 2010
Dendësia 26,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7211

Kantoni La Fresnaye-sur-Chédouet (frëngjisht: Canton de La Fresnaye-sur-Chédouet) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Fresnaye-sur-Chédouet. Ka sipërfaqe 145.79km2 dhe popullsi 3935 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Fresnaye-sur-Chédouet aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]