Kantoni Marolles-les-Braults

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marolles-les-Braults
Canton de Marolles-les-Braults
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Marolles-les-Braults
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,64 km2
Popullsia 6.524 banorë 2010
Dendësia 39,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7222

Kantoni Marolles-les-Braults (frëngjisht: Canton de Marolles-les-Braults) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marolles-les-Braults. Ka sipërfaqe 166.64km2 dhe popullsi 6524 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marolles-les-Braults aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Nicole Agasse

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]