Kantoni La Suze-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Suze-sur-Sarthe
Canton de La Suze-sur-Sarthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement La Flèche
Kryeqëndra La Suze-sur-Sarthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,82 km2
Popullsia 22.325 banorë 2010
Dendësia 117,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7231

Kantoni La Suze-sur-Sarthe (frëngjisht: Canton de La Suze-sur-Sarthe) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Suze-sur-Sarthe. Ka sipërfaqe 189.82km2 dhe popullsi 22325 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Suze-sur-Sarthe aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Saudubray

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]