Kantoni Tuffé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tuffé
Canton de Tuffé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Tuffé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 143,31 km2
Popullsia 7.735 banorë 2010
Dendësia 53,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7232

Kantoni Tuffé (frëngjisht: Canton de Tuffé) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tuffé. Ka sipërfaqe 143.31km2 dhe popullsi 7735 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tuffé aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Marie-Thérèse Leroux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]