Kantoni Sillé-le-Guillaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sillé-le-Guillaume
Canton de Sillé-le-Guillaume
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Sillé-le-Guillaume
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205,27 km2
Popullsia 7.542 banorë 2010
Dendësia 36,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7230

Kantoni Sillé-le-Guillaume (frëngjisht: Canton de Sillé-le-Guillaume) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sillé-le-Guillaume. Ka sipërfaqe 205.27km2 dhe popullsi 7542 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sillé-le-Guillaume aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Quillet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]