Kantoni Lauzet-Ubaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lauzet-Ubaye
Canton du Lauzet-Ubaye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Barcelonnette
Kryeqëndra Le Lauzet-Ubaye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 270,59 km2
Popullsia 1.060 banorë 1999
Dendësia 3,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 412

Kantoni Lauzet-Ubaye (frëngjisht: Canton du Lauzet-Ubaye) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Lauzet-Ubaye. Ka sipërfaqe 270.59km2 dhe popullsi 1060 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lauzet-Ubaye aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]