Kantoni Pennes-Mirabeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pennes-Mirabeau
kanton
Popullsia
 • Gjithsej38.283

Kantoni Pennes-Mirabeau (frëngjisht: Canton des Pennes-Mirabeau) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Pennes-Mirabeau. Ka sipërfaqe 88.05km2 dhe popullsi 38283 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pennes-Mirabeau aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]