Kantoni Planches-en-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Planches-en-Montagne
Canton des Planches-en-Montagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Lons-le-Saunier
Kryeqëndra Les Planches-en-Montagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 93,04 km2
Popullsia 2.234 banorë 2007
Dendësia 24,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3922

Kantoni Planches-en-Montagne (frëngjisht: Canton des Planches-en-Montagne) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Planches-en-Montagne. Ka sipërfaqe 93.04km2 dhe popullsi 2234 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Planches-en-Montagne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]