Leppävirta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leppävirta
Leppävirran kunta
Komunë
noform
Kanali Konnus në Leppävirta
Stema_figura
Vendndodhja
Leppävirta is located in Finlanda
Leppävirta
Leppävirta
Vendndodhja e Leppävirta në Finlandë

Koordinatat: 62°30′V 27°47′L / 62.500°V 27.783°L / 62.500; 27.783

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Matti Raatikainen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1639
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.leppavirta.fi

Leppävirta (Leppävirran kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]