Siilinjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siilinjärvi
Siilinjärven kunta
Komunë
noform
Siilinjärvi church
Stema_figura
Vendndodhja
Siilinjärvi is located in Finlanda
Siilinjärvi
Siilinjärvi
Vendndodhja e Siilinjärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°4.5′V 27°39.5′L / 63.0750°V 27.6583°L / 63.0750; 27.6583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Vesa Lötjönen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1925
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.siilinjarvi.fi


Siilinjärvi (finlandisht: Siilinjärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]