Keitele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keitele
Keiteleen kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Keitele is located in Finlanda
Keitele
Keitele
Vendndodhja e Keitele në Finlandë

Koordinatat: 63°10.7′V 26°21′L / 63.1783°V 26.350°L / 63.1783; 26.350

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Hanna Helaste
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2399 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1879
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 72600
Faqja Zyrtare www.keitele.fi (finlandisht)


Keitele (finlandisht: Keiteleen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]