Suonenjoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suonenjoki
Qytet
Vendndodhja
Suonenjoki is located in Finlanda
Suonenjoki
Suonenjoki

Koordinatat: 62°37.5′V 27°7.5′L / 62.6250°V 27.1250°L / 62.6250; 27.1250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Olavi Ruotsalainen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3


Suonenjoki (finlandisht: Suonenjoen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]