Rautalampi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rautalampi
Rautalammin kunta
Komunë
noform
Kivisalmi strait in Konnevesi/Rautavesi border
Stema_figura
Vendndodhja
Rautalampi is located in Finlanda
Rautalampi
Rautalampi
Vendndodhja e Rautalampi në Finlandë

Koordinatat: 62°37.3′V 26°50′L / 62.6217°V 26.833°L / 62.6217; 26.833

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Risto Niemelä
Të dhëna të tjera
Themelimi 1561
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rautalampi.fi


Rautalampi (finlandisht: Rautalammin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]