Vieremä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vieremä
Vieremän kunta"
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vieremä is located in Finlanda
Vieremä
Vieremä
"Vendndodhja e Vieremä në Finlandë

Koordinatat: 63°44.5′V 27°0′L / 63.7417°V 27.000°L / 63.7417; 27.000

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Ari Hukkanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1922
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.vierema.fi

Vieremä ( finlandisht: Vieremän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]