Tervo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tervo
Tervon kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Tervo is located in Finlanda
Tervo
Tervo
Vendndodhja e Tervo në Finlandë

Koordinatat: 62°57′20″V 26°45′20″L / 62.95556°V 26.75556°L / 62.95556; 26.75556

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Olli-Pekka Salminen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1926
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 62° 57′ 20″ Veri

26° 45′ 20″ Lindje

Faqja Zyrtare www.tervo.fi

Tervo (finlandisht: Tervon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]